• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • „Zawsze super jest z dziadkami!

            Świetnie, że są ciągle z nami!

            Bo podporą są rodziny.

            Dzisiaj 100 lat im życzymy!!!”

             

            Dla Babć i Dziadków wnuczęta są radością życia, a dzieci wychowujące się w bliskości z najstarszym rodzinnym pokoleniem są szczęśliwsze. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i beztroskim. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.

             W tym roku święto naszych kochanych seniorów wypadało w czasie zimowych ferii, więc przedszkolaki i dzieci z zerówki robiły wszystko, żeby ta uroczystość mogła się odbyć wcześniej, a łatwo nie było, bo grupy przerzedziły liczne choroby. Jednak pomimo przeciwności dzieci stanęły na wysokości zadania, zrobiły i rozdały swoim dziadkom zaproszenia, ćwiczyły piosenki, tańce i wszystkie role.

            12 stycznia 2023 roku do naszej szkoły przybyli licznie zaproszeni goście – kochane Babcie i Dziadkowie. Pan dyrektor przywitał wszystkich serdecznie i miłym słowem zachęcił młodych artystów do pokazania swoich umiejętności.

            Jako pierwsze wystąpiły dzieci z „Zajączków” – najmłodszej grupy, które tańcami, piosenkami i wierszykami zachwyciły swoich dziadków , pomimo tego, że było ich w tym dniu tak niewiele. Później  na scenę wyszły starsze dzieci – „Biedronki”, które piosenką , wierszami oraz fantastyczną scenką ze sklepu rodem z PRL-u rozśmieszyły naszych seniorów i wywołały u nich fale wspomnień, jak to dawniej lepiej było…Na końcu wystąpiły dzieci z zerówki, z przepięknie zaśpiewanymi piosenkami , żartobliwymi wierszykami o dzieciństwie babć i dziadków oraz scenką „Piekł dziadek babkę”, podczas której kucharz – „dziadek” wyjął z piekarnika najprawdziwszą babkę, a „babcia” podała pachnącą szarlotkę.

            Dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia i wspólnie zaśpiewały im „Sto lat”.

            Po występach Pan dyrektor podziękował dzieciom i wychowawczyniom za ich wielki trud włożony w przygotowanie tak pięknej uroczystości oraz złożył zaproszonym gościom serdeczne życzenia, podkreślił wielką rolę dziadków w wychowaniu młodego pokolenia. Następnie nasi goście, dzięki staraniom kochanych mam, mogli się posilić przy herbacie i kawie ciastem i owocami, porozmawiać ze sobą, powspominać jak to dawniej było…

             

          • 10. Edycja akcji Harcerska Gwiazdka z Nieba

          • „Człowiek doświadcza dobroci, jeśli sam ją daje innym”

            Tradycyjnie akcja Harcerska Gwiazdka z Nieba prowadzona była w naszej szkole na przełomie miesiąca listopad/grudzień 2022r. Jak co roku społeczność naszej szkoły wykazała się wrażliwością serca na potrzeby innych osób. Więcej informacji na temat przebiegu akcji i przekazanych darów za pośrednictwem Związku Drużyn ZHP w Ropczycach można znaleźć na stronie:

            https://www.facebook.com/ZwiazekDruzynZHPRopczyce.

            Równocześnie w okresie przedświątecznym przeprowadzona została akcja „Polakom na Ukrainie”.

            Serdecznie dziękujemy za udział w prowadzonych akcjach. DOBRO POWRACA !

            Katarzyna Żurek

             

          • WESOŁYCH ŚWIĄT!

          • Objawiła się miłość Boża do nas! Jego miłość jest łaską i wiernością, miłosierdziem i prawdą.To On, wyzwalając nas z mroków grzechu i śmierci, stał się mocnym,niewzruszonym fundamentem nadziei każdej istoty ludzkiej. Śpiew liturgiczny powtarza to z radosnym naleganiem: Przyjdźcie, uwielbiajmy Go! Przyjdźcie ze wszystkich stron świata, aby oglądać to, co zdarzyło się w betlejemskiej grocie. Narodził się dla nas Odkupiciel i to jest dzisiaj, dla nas i dla wszystkich, darem zbawienia.

            Jan Paweł II, fragment homilii wygłoszonej podczas mszy pasterskiej w bazylice watykańskiej, 1997

             

            RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

            I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W NOWYM ROKU

             

            NASZYM DROGIM UCZNIOM, RODZICOM

            I WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM SZKOŁY

             

            życzą

             

            Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy

            Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach

          • JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

          • 21 grudnia w naszej szkole odbyły się  bożonarodzeniowe jasełka, przygotowane przez Szkolne Koło CARITAS , „świetliczków” oraz uczniów klasy VIII a i VIII b pod kierunkiem pań Ewy Pociechy – Róg i Ewy Kurnyty. Na początku dziewczyny zaśpiewały pieśń adwentową pt.,,Wielkie czekanie”. Następnie uczniowie przedstawili scenkę o tym, jak szatan kusi ludzi zwłaszcza przed świętami, aby Bóg nie narodził się w ich sercach. Walkę Aniołów, którym przewodził Archanioł z szatanami i Lucyferem na czele, wygrało oczywiście Niebo 2:0. Potem małe Aniołki i Pasterze pastorałką Była noc wprowadzili na scenę Maryję i Józefa.  Maryja wraz z Aniołami zaśpiewała piękną Kołysankę dla Dzieciątka. Na zakończenie dziewczyny zaśpiewały  pastorałkę  Narodziłeś się, by przynieść pokój.

            Pan dyrektor podziękował występującym i złożył życzenia całej społeczności szkolnej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim  uczestnikom naszego spotkania przekazali również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

          • BOŻONARODZENIOWY KONKURS PLASTYCZNY NAJPIĘKNIEJSZY ŁAŃCUCH CHOINKOWY

          • 11 grudnia 2022 r. w CK w Ropczycach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w bożonarodzeniowym konkursie plastycznym na ”Najpiękniejszy łańcuch choinkowy”. Z naszej szkoły i oddziałów przedszkolnych zgłoszonych zostało 14 prac. Wszystkie były niezwykle pomysłowe i starannie wykonane.

                        Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii Przedszkola zajęła Julia Paśko z gr. „Biedronki”.

            W kategorii klas I-III, I miejsce – Paweł Grabowy z klasy I,

            II miejsce - Aniela i Wiktoria Bieszczad z klasy I,

            III miejsce – Maksymilian Kuraś z klasy II,

            wyróżnienie – Kamil Zagórski z klasy II.

            Ponadto Adam Darłak z klasy V otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV – VI.

            Laureatom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

          • WIGILIE KLASOWE

          • Niebo - ziemi, niebu - ziemia, Wszyscy - wszystkim ślą życzenia…

             

            Tradycją w naszej szkole są Wigilie Klasowe organizowane przez uczniów, rodziców i wychowawców danej klasy. W pięknie przystrojonych salach, w świątecznej atmosferze, uczniowie  z wychowawcami i nauczycielami  złożyli sobie życzenia, łamiąc się tradycyjnie opłatkiem. Następnie zasiedli do wspólnego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy. Nie zabrakło również  wspólnego kolędowania. W każdej klasie było bardzo uroczyście i świątecznie.

          • MIKOŁAJKOWE WYJAZDY

          • W tym roku uczniowie naszej szkoły zamiast obdarowywać się tradycyjnymi prezentami uczestniczyli 15 grudnia w wyjazdach do Rzeszowa.

            Uczniowie klas IV,V,VI,VII VIIIa i VIIIb pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli pojechali do kina HELIOS na film przygodowy „Bella i Sebastian”. To wspaniała opowieść o niezwykłej przyjaźni między chłopcem i psem. Była to wzruszająca i pouczająca lekcja szacunku do zwierząt i drugiego człowieka. Po obejrzeniu filmu uczniowie udali się do restauracji Mc Donalds na małe co nieco oraz inne drobne zakupki.  

            Uczniowie klas I, II, III pod opieką swoich wychowawców ten dzień spędzili w Centrum Zabaw „FANTAZJA”. Po zapoznaniu z regulaminem rozpoczęła się świetna zabawa na zjeżdżalniach, trampolinach, w basenach wypełnionych kolorowymi piłkami, dmuchanych zamkach i innych atrakcjach.

            Dla wszystkich zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych uczniów był to dzień pełen wrażeń i niezapomnianych atrakcji. Mikołajkowe wyjazdy są SUPER! Czekamy na kolejne…

          • MIKOŁAJKI

          • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

             

             8 grudnia – jak dobrze wiecie,
            Święty Mikołaj chodzi po świecie…

             

                    Mikołajki to dzień, na który czekają wszystkie dzieci. 6 grudnia 2022 roku w naszej szkole panowała szczególna atmosfera. Wielu uczniów założyło mikołajkowe czerwone czapeczki. Od klasy do klasy podążał ze swym orszakiem Święty Mikołaj. Wręczał słodkości wszystkim dzieciom, zarówno tym małym, jak i dużym.

            W całej szkole panowała szczególna świąteczna atmosfera.

          • BIWAK MIKOŁAJKOWY

          • Bazując na naszym harcerskim doświadczeniu postanowiłyśmy zorganizować biwak mikołajkowy. Bazą noclegową dzięki uprzejmości pana Dyrektora stała się nasza szkoła. Biwakowanie rozpoczęliśmy w piątek 2 grudnia 2022r. po południu. Było nas aż trzydzieści osób. Program przygotowałyśmy na wesoło, a przebieg całej imprezy bazował na harcerskich technikach. Nie zabrakło więc elementów musztry, pląsów, harcerskich zabaw, piosenek, zadań z szyfrowaniem, samodzielnego przygotowania posiłków. Najważniejszym punktem biwaku było wieczorne świeczkowisko i gawęda na temat czerpania radości z ofiarowywania innym prezentów, niekoniecznie tych materialnych –uśmiechu, życzliwego słowa, wsparcia, czasu… Najciekawsza jednak okazała się nocna gra, która nawiązywała do mikołajek i postaci św. Mikołaja biskupa z Miry. Uczestnicy podzieleni zostali na patrole
            i wykonując różnorodne zadania poszukiwali zaginionego worka z prezentami. Emocji było co niemiara! Była to noc pełna wrażeń, zakończona filmem pt. „Kronika świąteczna”. Aktywnie i radośnie spędziliśmy ten czas- bawiąc się, integrując, podejmując różnorodne wyzwania. Biwak zakończyliśmy przed południem w sobotę
             3 grudnia. Jednym słowem było SUPER!

            Nad naszym bezpieczeństwem czuwały p. Joanna Szwedo – Nowakowska,
            p. Agnieszka Marciniec i opiekun naszej drużyny p. Katarzyna Żurek za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

            Czuwaj!

            Druhny: Klaudia, Ala, Gabrysia i Natalia

          • BohaterON Włącz historię! - w naszej szkole

          • Celem ogólnopolskiej akcji jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego. BohaterON – włącz historię! to kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku.

            Projekt był realizowany na lekcjach historii w klasach VI, VIII a i VIII b, które odbywały się w październiku i listopadzie 2022r.

             Uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach poświęconych  Powstaniu Warszawskiemu w oparciu o słuchowisko „Mały” roznosiciel nadziei”. Uczniowie klasy VIII a i VIII b obejrzeli film edukacyjny z serii Co za historia – Powstanie Warszawskie”, a następnie pracowali w grupach. 

            18 listopada 2022 roku z okazji 79 rocznicy pacyfikacji Checheł odbył się apel przypominając  losy ludzi  „stąd”, sąsiadów, krewnych, znajomych swoich przodków, którzy oddali życie za naszą wolność, za Ojczyznę.  Harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar pacyfikacji. W ten sposób pamięć o tych wydarzeniach chcemy ocalić od zapomnienia

            Następnie uczniowie klasy V,VI, VII, VIIIa i VIIIb wzięli udział w międzyklasowym quizie wiedzy o Polsce pod hasłem „Moja Ojczyzna”. Przedstawiciele poszczególnych klas  współpracowali ze sobą w dwóch drużynach: BIAŁEJ i CZERWONEJ. Nie zabrakło bonusowych pytań do publiczności oraz konkurencji dla klas. Wśród nich znalazło się karaoke pieśni legionowych. Uczniowie poszczególnych klas wykonali wspólnie plakat, będący podsumowaniem prowadzonej w naszej szkole akcji BohaterON. W konturach Polski umieszczali wpisy, za co dziękują bohaterskim powstańcom.  W ten sposób uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom i wdzięczność za to, że dzięki ich ofiarności mogą żyć w wolnej Polsce, uczyć się języka ojczystego. Wspólnie podziękowaliśmy powstańcom warszawskim, umieszczając wpisy na stronie projektu „Dumni z powstańców”. Była to szczególna lekcja patriotyzmu.

          • PAMIĘTAMY 79. ROCZNICA PACYFIKACJI WSI CHECHŁY

          • Przed Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II znajduje się pomnik upamiętniający zamordowanych przez okupanta mieszkańców wsi Chechły. Społeczność szkolna opiekuje się nim, zgłębia historię tamtych dni, szanuje pamięć bestialsko zamordowanych, dlatego uroczyście obchodzi tę smutną rocznicę.

                         18 listopada tego roku, 79 lat po tych tragicznych wydarzeniach, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Marciniec i Katarzyny Żurek przygotowali apel, przypominając  losy ludzi  „stąd”, sąsiadów, krewnych, znajomych swoich przodków, którzy oddali życie za naszą wolność, za Ojczyznę.  Harcerze złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem ofiar pacyfikacji. W ten sposób pamięć o tych wydarzeniach chcemy ocalić od zapomnienia w myśl słów Patrona naszej szkoły Świętego  Jana Pawła II, który powiedział: Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

            Następnie uczniowie wzięli udział w międzyklasowym quzie wiedzy o Polsce pod hasłem „Moja Ojczyzna”. Przedstawiciele poszczególnych klas  współpracowali ze sobą w dwóch drużynach: BIAŁEJ i CZERWONEJ. Nie zabrakło bonusowych pytań do publiczności oraz konkurencji dla klas. Wśród nich znalazło się karaoke pieśni legionowych oraz wykonanie plakatu, będącego podsumowaniem prowadzonej w naszej szkole akcji BohaterON. Była to nietypowa lekcja patriotyzmu.

                                         

          • NIEPODLEGŁOŚĆ, WOLNOŚĆ, OJCZYZNA

          • Dzisiaj wielka jest rocznica 11 Listopada,
            tym co zmarli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa…

             

             

            W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystej akademii. Uroczystość rozpoczęli uczniowie zerówki, którzy odśpiewali wzruszającą piosenkę ”Co to jest niepodległość”. O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się do ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu 2022”. Śpiewając hymn narodowy,  oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy odeszli walcząc o naszą wolność.

            Uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Agnieszki Marciniec i pani Katarzyny Żurek przedstawili program artystyczny o patriotycznym charakterze pod hasłem  „NIEPODLEGŁOŚĆ, WOLNOŚĆ, OJCZYZNA”. Zaprezentowane teksty wierszy i piosenek przypominały dzieje naszego narodu, utratę niepodległości, trudne lata niewoli oraz  pierwsze lata niepodległości. Były hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. W hołdzie wolności uczennice klasy VIII b wykonały piękny taniec z flagami. Wzruszeń widzom dostarczyła recytacja „Katechizmu Dziecka Polskiego” w wykonaniu dwojga rodzeństwa.

                       PAMIĘTAJMY - nasi przodkowie walczyli i umierali po to, abyśmy mogli dziś czytać polskie książki, uczyć się i mówić w naszym pięknym, ojczystym języku.


            Obchody 11 Listopada to właśnie nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.

          • UDZIAŁ W AKCJI MEN – SZKOŁA PAMIĘTA

          • Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „SZKOŁA PAMIĘTA”. Odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt „zadusznych".

            "Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięcio bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.” 

            Nasze działania w ramach akcji „SZKOŁA PAMIĘTA”:

             

            OPIEKA NAD POMNIKIEM OFIAR

            Przed naszą szkołą znajduje się pomnik upamiętniający zamordowanych przez okupanta mieszkańców wsi Chechły w listopadzie 1943 r.  Społeczność szkolna opiekuje się nim, zgłębia historię tamtych dni, szanuje pamięć bestialsko zamordowanych, dlatego uroczyście obchodzi rocznicę tych wydarzeń. Upamiętnia ofiarę życia przodków tej ziemi w walce o niepodległą Ojczyznę, składając wiązanki kwiatów i znicze w listopadzie.

             

            KULTYWOWANIE PAMIĘCI O LOKALNYCH BOHATERACH

            Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniemUroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to szczególny czas, kiedy wspominamy osoby, których nie ma już wśród nas, ale wciąż istnieją w naszej pamięci. Oddajemy szacunek wszystkim Polakom, którzy odeszli, walcząc o naszą Ojczyznę. 

            Pamiętamy szczególnie o naszych lokalnych bohaterach: podporuczniku Stanisławie Depowskim i księdzu podpułkowniku Andrzeju Niwie. Uczniowie starszych klas oglądają prezentacje o tych postaciach, na korytarzu widnieje gazetka poświęcona drodze wojennej Stanisława Depowskiego od 1939 r. do 1944r. 

            Stanisław Depowski ps. „Cyran” urodzony 1 maja 1914 roku w Chechłach był synem Józefa i Heleny z domu Dunaj. Zginął 17 maja 1944 roku pod Monte Cassino na pół godziny przed zatknięciem biało – czerwonej flagi. Pośmiertnie awansowany do stopnia podporucznika, odznaczony Krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Pamiątkowym Monte Cassino, Krzyżem Walecznych, żył tylko 30 lat.

            Ksiądz podpułkownik Andrzej Niwa urodził się 26 listopada 1900r. we wsi Chechły jako syn Jana i Antoniny z domu Ochab. We wrześniu 1939 r. trafił do sowieckiej niewoli. Przez cały czas  pełnił posługę kapłańską wśród jeńców, którzy byli wraz
            z nim. Został zamordowany między kwietniem a majem 1940 r. w Charkowie.

            ODWIEDZANIE CMENTARZY CHOLERYCZNYCH

            Tradycją naszej szkoły jest pamięć o cmentarzach cholerycznych naszej miejscowości. Zaraza cholery trzy razy grasowała na terenie dawnego powiatu ropczyckiego: w 1831r. , 1848r. oraz w 1873r. Zmarli byli chowani na osobnych cmentarzach, które zakładano na krańcach wsi. W  Chechłach są dwa takie cmentarze. Tradycyjnie, jak co roku,  uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców udają się na cmentarze choleryczne. Zapalają  znicze i wspólnie modlą się w intencji zmarłych, pochowanych w zbiorowej mogile z powodu straszliwej epidemii. W ten sposób trwają w naszej pamięci.

             

            KLASA II ODWIEDZAJĄCA CMENTARZE

          • SZKOŁA DO HYMNU – PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI

          • 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 hymn narodowy wybrzmiał w blisko 20,5 tys. (20 434) szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w całej Polsce. Do tegorocznej akcji SZKOŁA DO HYMNU przystąpiło ponad 4 mln uczniów (4 152 960) i blisko 400 tys. nauczycieli (396 495). Wśród nich była również nasza społeczność szkolna - od najmłodszych przedszkolaków aż do uczniów klasy ósmej. W ten sposób wyraziliśmy swój patriotyzm i przywiązanie do symboli narodowych.

            Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i włączenie się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

          • MIĘZYSZKOLNY TURNIEJ GIER - POSTAW NA ROPCZYCE

          • W dniu 8 listopada 2022r. chłopcy z klasy VII: Oskar Rusin, Tymoteusz Rymut, Piotr Szczepanik i  Konrad Kardyś pod opieką pani Katarzyny Żurek, reprezentowali naszą szkołę podczas turnieju w grę planszową "Postaw na Ropczyce", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach. Gra powstała w związku z jubileuszem 660 - lecia naszego miasta. Jej autorami są nauczyciele z ropczyckiej "Jedynki". W rywalizacji wzięło udział 28 uczniów z siedmiu szkół gminy Ropczyce. Nasza drużyna spisała się świetnie. Piotr i Konrad otrzymali wyróżnienia.

            Gratulujemy!

          • POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA – MISJE PARAFIALNE

          • W dniach 25 i 26 października uczestniczyliśmy w misjach parafialnych, które prowadził ojciec Zenon Burdak, bernardyn z Dukli.  W pierwszym dniu przytaczał przykłady proroctw w Biblii przepowiadających przyjście Jezusa. Dlatego wierzymy… W drugim dniu w naszych sercach zapadły szczególnie  Jego słowa: „Żyjcie tak, by nigdy nie żałować głupot popełnionych w młodości”.

            Dziękujemy ojcu Zenonowi, za wskazówki, przykłady i dobre słowo.

          • V PLENER MALARSKI – ROPCZYCE JAK MALOWANE

          • Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera już po raz czwarty było organizatorem Pleneru Malarskiego z cyklu Pod malwami pt. ,,Ropczyce jak malowane”. Plener odbył się 5 października bieżącego roku na terenie miasta Ropczyce pod patronatem burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka.

            Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kurc, Emilia Kordek, Wiktor Grabowy, Amelia Kisiel i Gabriela Medygrał pod opieką pani Joanny Wrony. Po zajęciu miejsc wszyscy zaczęli tworzyć. Bez wyjątku każda praca była piękna i urokliwa, a jurorzy wybrali najlepsze.

            Wiktor Grabowy zajął I miejsce, Amelia Kisiel – III miejsce, natomiast Gabriela Medygrał otrzymała wyróżnienie.

            Wszystkim naszym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

             

            Nasza szkolna biblioteka realizuje działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa według Priorytetu 3 Ministerstwa Edukacji Narodowej: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego

             

            W ramach wyżej wymienionego Programu do biblioteki zakupiono 178  książek na sumę 3125 zł. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często z ruchomymi elementami, sensoryczne, dźwiękowe, które dostarczą małym czytelnikom radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudzą zainteresowania.

            Wśród nich znalazły się:

            - Seria książek sensorycznych „Dotykam i poznaję”

            - Seria książek „Jadzia Pentelka”

            - Seria książek „Samochodzik Franek”

            - Seria książek sensorycznych „Przesuń i zobacz”

            - Seria książek „Pogłaszcz zwierzątko”

            - Seria książek „Akademia Mądrego Dziecka”

            - Seria książek „Czytam sobie”

            - Seria książek „Już czytam”

            W celu zainteresowania dostępną  literaturą dziecięcą  zorganizowane zostały  wystawy nowych książek. Każda z grup przedszkolnych miała możliwość zapoznania się z nowymi pozycjami książkowymi, które zostały wyeksponowane w bibliotece szkolnej. Ponadto umieszczono zdjęcia z wystawy na stronie szkoły,  aby  rodzice również mieli możliwość obejrzenia nowych  pozycji.

            Obecnie książki zakupione w ramach programu znajdują się w kącikach czytelniczych w poszczególnych salach oddziałów przedszkolnych oraz na wyznaczonych półkach w bibliotece szkolnej.

          • XXII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II NA JASNĄ GÓRĘ

          •          W dniach 5 - 6 października 2022 roku odbyła się XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Blask Prawdy”. Uczestniczyło w niej ponad 6 tysięcy młodych ludzi – dzieci i młodzieży z blisko 170 szkół z całej Polski. Wśród nich była obecna już po raz kolejny reprezentacja uczniów i rodziców naszej szkoły pod przewodnictwem pan dyrektora Eugeniusza Stępaka, księdza proboszcza Grzegorza Kamińskiego oraz pań: Agnieszki Marciniec, Joanny Szwedo - Nowakowskiej, Barbary Paseli, Teresy Rachwał oraz pana Mariusza Wiśniewskiego. Cieszymy się, że była z nami obecna pani Zofia Stasik, która przez kilka lat była inicjatorką naszych wspólnych wyjazdów na Jasną Górę. Wśród uczestników wyjazdu byli również przedstawiciele rodziców.

                    W tym roku przybyliśmy do naszej Matki, aby jako Rodzina Szkół im. Jana Pawła II modlić się o pokój na świecie oraz zakończenie wojny na Ukrainie.  

                  Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była uroczysta Msza Święta, która została odprawiona przez duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II – biskupa radomskiego ks. Marka Solarczyka oraz ks. Dariusza Kowalczyka - przewodniczącego  Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W słowach skierowanych do dzieci i młodzieży duszpasterz rodziny szkół papieskich zachęcał do odnalezienia Blasku Prawdy, nawiązując do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Apelował o oddanie i troskę o drugiego człowieka. Przypomniał i podkreślił również, że do zadań szkół noszących zaszczytne imię Jana Pawła II należy stała realizacja nauczania papieża Polaka.

                          Coroczna pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II jest niecodziennym wydarzeniem. To czas wyciszenia, skupienia, ale także poczucia bycia wspólnotą, mającą na celu dobro drugiego człowieka. Dzięki tym spotkaniom nasz Patron jest obecny nie tylko w nazwie szkoły, ale także w naszym życiu.

                     Wielkim przeżyciem dla wszystkich była modlitwa przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Po zakończonej Mszy Świętej przeszliśmy Wałami Jasnogórskimi, zwiedziliśmy Skarbiec oraz Wieżę Jasnogórską, a następnie udaliśmy się w drogę powrotną do naszych domów.

                      Cieszymy się, że wyjazdy na spotkania Rodziny Szkół im. Jana Pawła II stały się naszą tradycją. Jesteśmy dumni z przynależności do tej niezwykłej Rodziny.