• Atrakcje na feriach w naszej gminie

•  UWAGA  UWAGA !

Jeśli jeszcze nie wybraliście co zrobić z wolnym czasem, to najwyższa pora to zmienić. Zapraszamy do Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, Biblioteki i Domu Kultury. To będą niezapomniane, pełne wrażeń i atrakcji ferie! Więcej informacji na plakatach.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

• 27 stycznia 2024 r. po raz kolejny odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wzięły  w niej udział dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, przyozdobioną różnokolorowymi balonami.

Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawili się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci. Zabawę karnawałową poprowadziła pani Teresa Rachwał wraz ze swoim zespołem muzycznym, dzięki któremu wszyscy bawili się wyśmienicie przy dźwiękach muzyki! Przygotowane konkursy umilały dzieciom zabawę. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez  panie z  Rady Rodziców.

Późnym popołudniem rozpoczęła się zabawa karnawałowa starszych klas IV - VIII i tradycyjnie już miała formę uwielbianej przez uczniów dyskoteki. Podobnie jak w przypadku naszych najmłodszych uczniów, również i ci starsi bawili się znakomicie aż do godziny 20.00. Największym powodzeniem cieszyła się - już po raz kolejny - Belgijka i aż trudno uwierzyć - sprawdzona i  niezawodna Chusteczka.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się, Radzie Rodziców i pomagającym Rodzicom, pani Teresie Rachwał wraz z zespołem muzycznym – serdecznie dziękujemy!

• Spotkanie wywiadowcze

Informujemy, że w dniu 25 stycznia 2024 roku o godzinie 16:30 zostanie przeprowadzone spotkanie wywiadowcze.

Porządek:

16:30 - spotkanie ogólne Dyrektora szkoły z rodzicami,

17:00 - spotkanie wychowawców z rodzicami w salach lekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy.

• BOHATERON – WŁĄCZ HISTORIĘ! „BOMBKA Z MEMMINGEN”

• Uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w nowym projekcie „Bombka z Memmingen”, który powstał dzięki współpracy kampanii BohaterON – włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn.

Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył. I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał.

Lekcja jest kontynuacją udziału naszej szkoły w akcji BohaterON, mającej na celu upamiętnienie Powstańców Warszawskich. Tym razem poznajemy ich dalsze losy, zapoznając się z historią Aureliusza Dembińskiego ps. „ Zagłoba”. Przenosimy się do Stalagu w Memmingen, gdzie głównemu bohaterowi przyjdzie spędzić pierwsze Święta Bożego Narodzenia bez rodziny i poza Ojczyzną. Dowiadujemy się,  jak wielką radość sprawi osadzonym przemycona choinka czy wykonana z pudełka po papierosach bombka. Poznajemy również trudną historię Dembińskiego - Powstańca.

W trakcie lekcji uczniowie wykonali bombkę wzorowaną na ozdobach z Memmingen. Zajęcia wprowadziły uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także przybliżyły historię namiastki Świąt w obozie jenieckim – Stalg VII B Memmingen. Zawieszona na choince bombka pozwala zachować pamięć o jeszcze jednym polskim Bohaterze.