• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKA

          •           15 lutego 2024r. nasi pierwszoklasiści dołączyli do  grona czytelników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach. W obecności zaproszonych gości, wśród których znaleźli się pan burmistrz Bolesław Bujak, przewodnicząca osiedla Ropczyce – Chechły, pani Elżbieta Rachwał oraz rodzice i dziadkowie, pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na czytelnika przez naszego pana dyrektora – Juliana Parysia. Uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny pod hasłem ,,Kto czyta, nie błądzi!”, przygotowany przez panią bibliotekarkę, Dorotę Pazdan i wychowawczynię klasy, panią Annę Ziębę  i złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia otrzymali książeczkę, a wraz z nią oczywiście zakładkę. Swoje słowa do świeżo upieczonych czytelników naszej szkolnej biblioteki skierowali Pan Dyrektor, a także Pan Burmistrz.

                       Od dziś uczniowie klasy I mogą samodzielnie korzystać z naszego szkolnego księgozbioru. Oby do szkolnej biblioteki, w której zawsze na uczniów czeka uśmiechnięta pani Dorotka,  zaglądali jak najczęściej, bo przecież zgodnie z hasłem naszej uroczystości - KTO CZYTA, NIE BŁĄDZI!

             

          • POWIATOWY KONKURS „PROF. WŁADYSŁAW SZAFER – WIELKI PRZYRODNIK I NAUKOWIEC”

          • 23 stycznia 2024 roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach zorganizowany został Powiatowy Konkurs „Prof. Władysław Szafer – wielki przyrodnik i naukowiec”.

            Celem konkursu było ukazanie wielkiego wkładu wybitnego przyrodnika i naukowca prof. Władysława Szafera w ruch ochrony przyrody w Polsce oraz na świecie, a także zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.
            Prof. Władysław Szafer zasłużył się m.in. poprzez powoływanie instytucji, parków narodowych, rezerwatów przyrody, organizacji społecznych. Z jego inicjatywy lub przy czynnym współudziale powstało 6 parków narodowych, a także ok. 180 rezerwatów przyrody i wiele pomników przyrody.

            Również w naszym powiecie, w Broniszowie, znajduje się pomnik przyrody - lipa szerokolistna prof. Szafera, który aktywnie zabiegał o jej ochronę, gdyż nieraz był gościem w dworku Jerzego Fiericha – profesora UJ.

            Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy VII: Kornelia Kurc, Wiktoria Stec i Kacper Bochenek pod opieką pana dyrektora Juliana Parysia.
            Gratulujemy!