• LISTOPAD 2022

Kółko fotograficzno - dziennikarskie dokumentuje wydarzenia z życia szkoły, akademie i uroczystości. Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach programu można oglądać na szkolnej stronie internetowej.

PAŹDZIERNIK 2022

Na lekcjach z nauk przyrodniczych wykorzystujemy klocki lego. Na zdjęciu uczniowie budują hodometr (urządzenie liczące przebytą drogę), podobne (co do zasady działania) urządzenia pracują w czołgach, samochodach, maszynach.

WRZESIEŃ 2022

W ramach Laboratoria Przyszłości nasza szkoła aktywnie korzysta z zakupionego sprzętu. Z mikroskopów młodzież korzysta na lekcjach przyrody i biologii. W szkole działa kółko dziennikarskie które korzysta z aparatu fotograficznego, kamery i mikrofonów. Uczniowie brali udział w grze miejskiej a z materiału który zgromadzili zmontowany został film który można zobaczyć klikając poniższy link.

Film gra miejska

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

O programie:

Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Odpowiedzialne za nią jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w im odkrywaniu talentów.

Laboratoria Przyszłości zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w wykształceniu kompetencji przyszłości z tzw. STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki opisywanemu programowi rządowemu, organy prowadzące szkoły zostaną uposażone przez państwo o wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych. Za sprawą wsparcia, miliony polskich uczniów będą mogły pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności poprzez eksperymentowanie. Śródki przekazywane będą jeszcze w 2021 roku w całości z góry. Aby przystąpić do programu szkoły nie muszą wnosić wkładu własnego.

W ramach wsparcia finansowanego przez program zakupione zostały:

• 3 mikroskopy wraz z akcesoriami,
          • 3 zestawy robotów edukacyjnych wraz z akcesoriami,
          • 2 lampy fotograficzne typu softbox,
          • 4 mikrofony nagłowne wraz z akcesoriami,
          • 2 słuchawki studyjne,
          • stacja lutownicza,
          • mikrofon kierunkowy wraz z akcesoriami,
          • mikroport wraz z akcesoriami,
          • gimbal,
          • kamera cyfrowa przenośna wraz z akcesoriami,
          • drukarka 3D wraz z akcesoriami.