• Informacja dla rodziców o stypendium

• Od 1 września do 15 września 2022r. istnieje możliwość składania wniosków o przyznaje pomocy materialnej o charakterze socjalnym (stypendium i zasiłku rodzinnego) na rok szkolny 2022/2023.

Druki wniosków można pobrać w sekretariacie szkoły lub w Zespole Obsługi Jednostek Oświatowych w Ropczycach w pokoju nr 118.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikających z niskich dochodów.

Miesięczna wysokość dochodów netto na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższa niż kwota  600,00 zł.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub w ZOJO w Ropczycach.

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi w dniu 1 września 2022 r. według następującego porządku:

- o godz. 9:00 zostanie odprawiona msza Św. w Kościele pw. Św. Anny,

- o godz. 10:00 po powrocie z kościoła w holu szkoły odbędzie się krótka akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego,

- po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udadzą się na spotkanie z wychowawcami.

• Pożegnanie klas ósmych

• W dniu 23 czerwca w naszej szkole odbyła się pożegnalna akademia klas 8a oraz 8b. W kameralnym gronie nasi absolwenci uraczyli nas niezwykłym programem artystycznym, w którym nie zabrakło słów podziękowań oraz wdzięczności za trud nauczania oraz wychowywania. Oprócz oficjalnej części nie zabrakło także nieco humorystycznego akcentu. Przykładem tego był zabawny skecz w wykonaniu chłopaków z klasy 8a i 8b. Ogromną furorę i duży aplauz zdobyli chłopcy z klasy 8a, którzy wcielili się w rolę nauczycielek. Widownia wprost nie mogła uwierzyć swoim oczom kiedy nasi koledzy weszli śmiałym krokiem na scenę w pełnej charakteryzacji oraz odpowiednej garderobie. W rolę nauczycielek profesjonalnie wcielili się : Bartłomiej Cieśla jako p. Katarzyna Ipohorska – Lenkiewicz, Maksiu Ochab jako p. Joanna Szwedo – Nowakowska oraz Krystian Stachnik jako p. Ewa Kurnyta.

Na koniec obie klasy zaprezentowały wspólnie nagrany filmik przedstawiający życie szkolne na podstawie znanych piosenek. Nad całością czuwali nasi wychowawcy p. Ewa Kurnyta oraz p. Piotr Sroka. Muzyczną oprawą zajął się absowlent naszej szkoły Kacper Kosydar za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni. Na koniec całej uroczystości klasy 7a i 7b pożegnały nas piękną piosenką i wręczyli słodki upominek.

To był niezwykły dzień pełen emocji i wrażeń, który na zawsze zapadnie nam w pamięci.

• Wyjazd do Energylandii

•   W dniu 10 czerwca klasy 8a, 8b oraz kilka osób z klasy 7 b wzięły udział w wycieczce do największego Parku Rozrywki w Zatorze. Wraz z naszymi opiekunami p. Ewą Kurnytą oraz p. Piotrem Sroką wyruszyliśmy wcześnie rano, aby zdążyć na otwarcie. Emocje sięgnęły zenitu kiedy naszym oczom ukazał się widok najwyższych i najbardziej imponujących atrakcji. Niektórzy byli tak przejęci tym faktem, że nie chcieli nic jeść podczas podróży autobusem. Gdy dotarliśmy na miejsce każdy z nas miał wolny czas na odkrywanie niesamowitych zakątków Energylandii. Co odważniejsi udali się na Zadrę, czyli na najwyższą na świecie kolejkę hybrydową oraz Hyperion. Oczywiście to nie był koniec atrakcji które na nas czekały. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych korzystaliśmy z wielu innych fantastycznych punktów dla miłośników adrenaliny. Na szczęście dla tych co lubią spokojniejsze przejażdżki oraz amatorów spacerowania nie zabrakło też atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Smoczy Gród, który przeniósł nas w klimat średniowiecznego miasteczka. Fani motoryzacji szukających  silnych wrażeń mogli obejrzeć  pokaz kaskaderski z udziałem samochodów oraz motocykli.

Ten wyjazd na długo zapadnie nam w sercu i pamięci. Emocjom oraz radości nie było końca. Liczymy, że jeszcze raz odwiedzimy to miejsce.