• SPRZĄTAMY ŚWIAT!

•           W piątek 15 września jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w 30. edycji OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA  - POLSKA 2023. Tegoroczne hasło kampanii - Sprzątanie świata łączy ludzi – miało na celu propagowanie działań, które nie tylko  połączą nas z naturą, ale i ze sobą nawzajem.
            I rzeczywiście tak jest, bowiem  wszyscy uczniowie, od tych najmłodszych, aż po ósmoklasistów bardzo zaangażowali się we wspólne działania na rzecz naszego środowiska. Zadbaliśmy o czystość i porządek  nie tylko wokół szkoły, boiska i placu zabaw, ale usunęliśmy śmieci również z ulicy Strażackiej, Zielonej i 3 Maja. Wspólne sprzątanie to doskonała lekcja poszanowania środowiska naturalnego, promowanie segregacji śmieci i podejmowanie działań, dzięki którym wspólnie zmniejszymy negatywny wpływ człowieka na otaczającą nas przyrodę.  Musimy jednak pamiętać, że o środowisko trzeba dbać każdego dnia, a nie tylko w czasie akcji.

• WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA

•              11 września 2023r. na  pewno zapisze się  w naszej pamięci, bo tego dnia zawitał do szkoły szczególny gość. Był nim  KSIĄDZ BISKUP JAN WĄTROBA,  który odwiedził nas  w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. Świętej Anny w Ropczycach. Dokładnie o godz. 12.00 zarówno przedszkolaki, uczniowie, jak i nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się w pięknie udekorowanym holu i z niecierpliwością oczekiwali przybycia czcigodnego gościa, któremu towarzyszył ksiądz proboszcz  Grzegorz Kamiński. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu szkoły i wystąpieniu pana dyrektora Juliana Parysia,   nasi najmłodsi uczniowie - Wiktoria i Staś pięknie powitali Księdza Biskupa i wręczyli mu kwiaty. Następnie wszyscy wysłuchaliśmy krótkiego programu artystycznego, przygotowanego przez panie Ewę Pociechę – Róg i Ewę Kurnytę, po którym swoje słowa skierował do nas czcigodny gość. Podziękował za zaproszenie w nasze progi i pogratulował nam przynależności do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń naszego patrona - ,,Barkę” i  na zakończenie spotkania Jego Ekscelencja udzielił nam duszpasterskiego błogosławieństwa. Uśmiech na twarzy naszego gościa i wszystkich zgromadzonych uczestników spotkania  pojawił się w momencie, w którym nasze kochane przedszkolaki, naśladując gesty Księdza Biskupa, również Go błogosławiły.

Spotkanie z Jego Ekscelencją księdzem biskupem Janem Wątrobą na pewno pozostanie zarówno w naszych sercach jak i pamięci. Cieszymy się z Jego  odwiedzin i życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej.

• SPOTKANIE WYWIADOWCZE

Informujemy, że w dniu 14 września 2023 roku o godzinie 16:00 zostanie przeprowadzone spotkanie wywiadowcze. Serdecznie zapraszamy.

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

•         4 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. O godz. 8.00 wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kościele Świętej Anny, której przewodniczył ksiądz proboszcz Grzegorz Kamiński, a następnie przy pięknej słonecznie aurze udaliśmy się do naszej kochanej szkoły.  Tegoroczny pierwszy dzień w szkole był dla nas bardzo niezwykłym wydarzeniem, na które czekaliśmy z niecierpliwością, nie tylko dlatego, że pełni zapału i energii rwaliśmy się do nauki i wytężonej pracy. W tym dniu mieliśmy po raz pierwszy zobaczyć i poznać naszego nowego Pana Dyrektora. Z uwagi na tak ważne dla całej szkolnej społeczności wydarzenie,  swoją obecnością zaszczycił nas pan burmistrz Bolesław Bujak, który wspólnie z nami wysłuchał krótkiego i niezwykle wesołego programu artystycznego uczniów klasy VII i VIII, a następnie przedstawił nam pana Juliana Parysia – od dziś Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach.  Nowy Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu życzył uczniom i wszystkim pracownikom szkoły owocnej współpracy oraz wielu sukcesów w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Dzień 4 września na pewno zapamiętają w szczególny sposób najmłodsi członkowie szkolnej społeczności i ich rodzice, bo w tym dniu miało miejsce uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Nowy Pan Dyrektor dokonał po raz pierwszy w naszej szkole symbolicznego aktu pasowania, a bardzo dumni pierwszoklasiści pod opieką swojej pani wychowawczyni Anny Zięby złożyli odcisk palca w księdze ślubowania. Nowym uczniom życzymy, aby w  murach naszej szkoły czuli się jak najlepiej i spędzili tu osiem niezapomnianych lat.

Wszyscy bardzo serdecznie witamy w naszym gronie Pana Dyrektora Juliana Parysia i życzymy mu w nowym miejscu pracy i na nowym stanowisku wiele zapału, sił, satysfakcji z realizowania zawodowych planów, a przede wszystkim owocnej współpracy z wychowankami, rodzicami i  pracownikami szkoły.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

• Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi w dniu 4 września 2023 r. według następującego porządku:

- o godz. 8:00 zostanie odprawiona msza Św. w Kościele pw. Św. Anny,

- o godz. 9:00 po powrocie z kościoła w holu szkoły odbędzie się krótka akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego,

- po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udadzą się na spotkanie z wychowawcami.