2 KWIETNIA – 16. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
PATRONA NASZEJ SZKOŁY

PROPONUJĘ WIRTUALNĄ PODRÓŻ ŚLADAMI JANA PAWŁA II
2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
W ramach obchodów tego święta zachęcam uczniów kl. 1-3 oraz ich rodziców do odwiedzenia cyfrowej biblioteki Audio-Bajki.pl lub Bajkowisko.pl na kanale YouTube
Drodzy czytelnicy!
Dlaczego warto czytać?
Czasopismo ,,Biblioteka w Szkole" przygotowało niezwykle ciekawą prezentację, w której znajduje się kilka interesujących odpowiedzi na pytanie postawione w tytule postu.
Celowo pominięto najbardziej typowe i sztampowo podawane powody. Jesteś młody, inteligentny, ciekawy świata, pełen energii i z wiarą patrzysz w przyszłość? Zobacz, dlaczego podobni do Ciebie twierdzą, że WARTO CZYTAĆ!
Zobacz prezentację
lub kliknij w link
https://cloud2f.edupage.org/cloud?z%3AAoQ%2BDX4JahCDWcpzN4Dwx1xI3MnzyzA0MletAo10FV4FoHnw15FAiaLsCnoosvjW
Lektury dostępne – warto!
Seria ,,Lektury dostępne" to multimedialne książki pomocnicze do edukacji językowej i polonistycznej wraz z odpowiadającymi im materiałami ćwiczeniowymi, które służą utrwalaniu wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.
Cykl ten został opracowany na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki. Jest przeznaczony głównie dla uczniów z niepełnosprawnościami lub mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu. Materiały mają pomóc im w obcowania z kanonem literatury polskiej. Sądzimy, że materiały często mogą też być stosowane podczas różnych zajęć wyrównawczych i indywidualnych.
Ostatnio do cyklu dołączono utwory kolejne teksty reprezentujące różne gatunki literackie. Można wśród nich znaleźć „Mazurek Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego, fraszki Jana Kochanowskiego, ballady Adama Mickiewicza, liryki Juliusza Słowackiego, nowele Henryka Sienkiewicz i Bolesława Prusa, czy kolejne utwory Braci Grimm i Jana Christiana Andersena.
Zobacz materiały
lub kliknij w link
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/lektury-dostepne--kolejne-materialy-udostepnione
Na classroom BIBLIOTEKA SZKOLNA umieszczone są dla Was zabawy on-line: gry, quizy, łamigłówki literackie.