• TURCJA - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM GRUPY TRZASK

          • 5 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się kolejne już spotkanie z podróżnikiem grupy Trzask. Tym razem zaprezentowana została Turcja – fascynujący kraj, który warto poznać ze względu na orientalną kulturę, zabytki świata antycznego, złociste plaże oraz gościnność mieszkańców.

            Uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat tego pięknego kraju, np. Stambuł to jedyne miasto leżące na dwóch kontynentach. Szukali świadectw wspaniałej antycznej przeszłości w Efezie oraz dowiedzieli się, czy Turcy wierzą w świętego Mikołaja, czy wiedzą co to jest śnieg i jak wygląda u nich zima. Duże wrażenie na uczniach zrobił niezwykły spektakl: niebo pełne balonów wypełnionych gorącym powietrzem oraz wizyta w domu Melissy – rodowitej Turczynki, która opowiadała
            o tradycyjnych tureckich potrawach. Z zainteresowaniem oglądali przywiezione pamiątki takie jak  stój Derwisza, zestaw do herbaty tureckiej, przyprawy i pistacje.

            Dziękujemy serdecznie za wspaniałe opowieści. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

          • Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski 29 września zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV – VIII. Wszyscy wyśmienicie się bawili przy swoich ulubionych piosenkach. Szczególną popularnością cieszyła się Belgijka, Makarena lub Chusteczka. Trzeba przyznać, że te układy wychodziły uczniom znakomicie.

            Dziękujemy za wspólną zabawę a chłopcom życzymy wiele uśmiechu, pogody ducha i zdrowia.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI - WYJŚCIE NA KRĘGLE

          • 30 września 2022 r. z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy VI  wraz z wychowawczynią Agnieszką Marciniec udali się na kręgle do Kręgielni "LAGUNA" w Ropczycach. Bawiliśmy się wspaniale, korzystając z wielu atrakcji tego miejsca. Podzieleni na dwie grupy, zmagaliśmy się z ciężkimi kulami próbując zbić kręgle. Fakt zbicia chociaż jednego z nich sprawiał nam niesamowitą radość. Tutaj każdy bez względu na płeć czy wzrost mógł zostać mistrzem. Po 2 godzinach gry wciąż nie mieliśmy dość, ale wszystko co dobre, szybko się kończy.

                      Pobyt w kręgielni dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem świętowania w formie aktywności ruchowej i zabawy. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy i frytek. Tak uczciliśmy wspólnie Dzień Chłopaka.  Było super!!!

                                                                                                                                Uczestnicy

          • KONKURS KULINARNY „MISTRZ KUCHNI” W RAMACH II EDYCJI „POSMAKUJ W ROPCZYCACH”

          • 24 września, w sobotę odbyła  się na ropczyckim miejskim targowisku II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „ Mistrz Kuchni”. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach.

            W konkursie wzięło udział dziewięć szkół z terenu Miasta i Gminy Ropczyce, w tym i nasza szkoła. Oprócz wiedzy kulinarnej uczniowie musieli wykazać się również zdolnościami manualnymi. Do tych zadań należało m.in. ubijanie piany, obieranie ziemniaków na czas, układanie puzzli. Przy zasłoniętych oczach należało odgadnąć nazwę jedzonego produktu.

            Naszą szkołę reprezentowały: Emila Plezia, Marcelina Sąsiadek, Wiktoria Stec i Kacper Bochenek pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Marciniec. Mimo zaciętej rywalizacji wszyscy świetnie się bawili i przyjemnie spędzili czas.

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2022 „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”

          • „Wszystkie śmieci są nasze” – to hasło tegorocznej akcji, do której przyłączyła się nasza szkoła. Jej celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, iż to od nas zależy stan czystości środowiska przyrodniczego. Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci, a następnie wyruszyli pod opieką swoich wychowawców sprzątać okolicę wokół szkoły i najbliższe ulice.     
                      Wszyscy uczestniczyli w sprzątaniu z wielkim zaangażowaniem.

            Akcja pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów z najbliższej okolicy, ale również zwrócenie uwagi na fakt, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas.

          • MAGIC SHOW – POKAZ ILUZJI

          •            Magiczne triki, żonglerka, karty, latające kule, a także konkursy i niespodzianki składały się na program „Magic Show”, który 22 września 2022r. przedstawił w naszej szkole estradowy iluzjonista Ryszard Goclon.

                       Uczniowie byli zdumieni i zachwyceni umiejętnościami iluzjonisty. Szczególnie śmieszne okazały się sztuczki z piłeczkami. Do wykonania lub asystowania przy różnorodnych trikach zaangażowani zostali uczniowie. Występowi artysty towarzyszyła rytmiczna muzyka. Dzieci, zwłaszcza przedszkolaki, były pod dużym wrażeniem.

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • Rok szkolny 2022/2023 uważamy za otwarty

                    Po dwóch miesiącach wakacji  tłumnie zgromadziliśmy się w kościele, gdzie mszą świętą odprawioną przez naszego księdza proboszcza Grzegorza Kamińskiego  powitaliśmy nowy rok szkolny. Dziękowaliśmy za minioną wakacyjną przerwę i modliliśmy się o dobre przeżycie tych nadchodzących dziesięciu miesięcy pracy.

                     Po zakończonym nabożeństwie udaliśmy się do szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

                     Uczniowie klasy 8a wierszem i piosenką  pożegnali wspaniałe  wakacyjne dni oraz powitali szczerze i gorąco naszą szkołę.

                    Od Oli usłyszeliśmy życzenia na nadchodzący rok szkolny, natomiast Martyna wierszem poinformowała nas, co można robić, żeby nie mieć jedynek. Chociaż rady typu: Można też, ze snu budząc się rano stuknąć trzy razy książką w kolano czy też Idąc do szkoły można po drodze postać pod drzewem na jednej nodze, potraktujcie raczej z przymrużeniem oka.

                     W imieniu nas wszystkich Julia powitała pierwszaków i życzyła im, by nasza szkoła stała się ich szkołą, a nauka w niej była przyjemna i owocna. Po części artystycznej nowy rok szkolny 2022/2023 oficjalnie zainaugurował pan dyrektor Eugeniusz Stępak.

                    Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy sukcesów, radości i pomyślności.

            Jeszcze tylko
            Wrzesień, październik, listopad
            Grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiecI

            Wakacje znów będą wakacje
            Na pewno mam rację wakacje będą znów.

             

          • Informacja dla rodziców o stypendium

          • Od 1 września do 15 września 2022r. istnieje możliwość składania wniosków o przyznaje pomocy materialnej o charakterze socjalnym (stypendium i zasiłku rodzinnego) na rok szkolny 2022/2023.

            Druki wniosków można pobrać w sekretariacie szkoły lub w Zespole Obsługi Jednostek Oświatowych w Ropczycach w pokoju nr 118.

            Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikających z niskich dochodów.

             Miesięczna wysokość dochodów netto na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być wyższa niż kwota  600,00 zł.

            Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub w ZOJO w Ropczycach. 

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Rozpoczęcie roku szkolnego nastąpi w dniu 1 września 2022 r. według następującego porządku:

            - o godz. 9:00 zostanie odprawiona msza Św. w Kościele pw. Św. Anny,

            - o godz. 10:00 po powrocie z kościoła w holu szkoły odbędzie się krótka akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego,

            - po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udadzą się na spotkanie z wychowawcami.

          • Pożegnanie klas ósmych

          • W dniu 23 czerwca w naszej szkole odbyła się pożegnalna akademia klas 8a oraz 8b. W kameralnym gronie nasi absolwenci uraczyli nas niezwykłym programem artystycznym, w którym nie zabrakło słów podziękowań oraz wdzięczności za trud nauczania oraz wychowywania. Oprócz oficjalnej części nie zabrakło także nieco humorystycznego akcentu. Przykładem tego był zabawny skecz w wykonaniu chłopaków z klasy 8a i 8b. Ogromną furorę i duży aplauz zdobyli chłopcy z klasy 8a, którzy wcielili się w rolę nauczycielek. Widownia wprost nie mogła uwierzyć swoim oczom kiedy nasi koledzy weszli śmiałym krokiem na scenę w pełnej charakteryzacji oraz odpowiednej garderobie. W rolę nauczycielek profesjonalnie wcielili się : Bartłomiej Cieśla jako p. Katarzyna Ipohorska – Lenkiewicz, Maksiu Ochab jako p. Joanna Szwedo – Nowakowska oraz Krystian Stachnik jako p. Ewa Kurnyta.

            Na koniec obie klasy zaprezentowały wspólnie nagrany filmik przedstawiający życie szkolne na podstawie znanych piosenek. Nad całością czuwali nasi wychowawcy p. Ewa Kurnyta oraz p. Piotr Sroka. Muzyczną oprawą zajął się absowlent naszej szkoły Kacper Kosydar za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni. Na koniec całej uroczystości klasy 7a i 7b pożegnały nas piękną piosenką i wręczyli słodki upominek.

             To był niezwykły dzień pełen emocji i wrażeń, który na zawsze zapadnie nam w pamięci.

          • Zakończenie roku szkolnego

          • W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego. Msza Św. o godzinie 9oo, po Mszy Św. idziemy do szkoły gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, wręczenie nagród i świadectw.

        • MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA ROPCZYCE – MOJE MIASTO
          • MIĘDZYSZKOLNA GRA MIEJSKA ROPCZYCE – MOJE MIASTO

          •  

                    Z okazji jubileuszu 660 – lecia nadania praw miejskich królewskiemu miastu nasza szkoła zorganizowała międzyszkolną grę miejską ROPCZYCE – MOJE MIASTO pod patronatem burmistrza Ropczyc dla szkół podstawowych z gminy Ropczyce. Uroczyste rozpoczęcie gry nastąpiło na ropczyckim rynku pod przewodnictwem Burmistrza Ropczyc pana Bolesława Bujaka oraz dyrektora naszej szkoły pana Eugeniusza Stępaka, w obecności zaproszonych gości: pani kierownik Referatu Komunikacji Społecznej, Promocji i Rozwoju Teresy Kiepiel, pani dyrektor CK Sylwii Ruszel, wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Teresy Rachwał. Następnie organizatorzy zapoznali uczestników z regulaminem gry.

             

                 W grze miejskiej wzięły udział czteroosobowe drużyny wraz z opiekunami z 6 szkół podstawowych naszej gminy: SP Niedźwiady Górnej,  SP nr 1 Ropczyce , SP nr 3 Ropczyce, SP nr 5 Ropczyce , ZS  nr 3 Ropczyce (Czekaj),  ZS  nr 5 Ropczyce (Witkowice).  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kornelia Kurc, Marcelina Sąsiadek, Konrad Kardyś, Antoni Grabowy pod opieką pani Joanny Szwedo-Nowakowskiej. Uczniowie zaopatrzeni w mapki, karty drużyny oraz okolicznościowe plakietki pod kierunkiem swoich opiekunów wykonywali różne zadania, w punktach przygotowanych w wyznaczonych miejscach naszego miasta. Przemierzali zakątki Ropczyc, odkrywając jego fascynującą historię. Poznając tajemnice ropczyckich zabytków, musieli być czujni, niczym detektyw, rycerz lub archeolog. Jednym z zadań było rozszyfrowanie treści starego dokumentu, który dotyczył aktu lokacji miasta. Kolejne zadanie to uporządkowanie tabliczek z cyframi rzymskimi tak, aby powstała data założenia Ropczyc. W kolejnym punkcie kontrolnym drużyny musiały dopasować stare zdjęcia miasta do zdjęć współczesnych i odpowiednio dobrać podpisy. Kolejne zadanie to test wiedzy, który dotyczył historii Ropczyc.

                    Uczestnicy gry pracując w zespole wykonywali zadania w punktach kontrolnych oraz zadania specjalne w karcie drużyny według podanych wskazówek. Wymagały one spostrzegawczości i uważności. Należało odszukać różne tablice na terenie miasta i uzupełnić brakujący tekst. Jedno z zadań polegało na zdobyciu pieczątki w Urzędzie Miasta i Gminy. Na koniec rywalizacji wszyscy uczestnicy wzięli udział w  rozrywkach sportowych na Stadionie Miejskim.

                    Rywalizacja była zacięta a przy tym wszyscy świetnie się bawili i wspólnie integrowali. Oczekując na wyniki, uczniowie otrzymali posiłek a nawet watę cukrową. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą wiedzą na temat historii naszego miasta. Komisja przyznała pierwsze miejsce dla szkół: SP nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach oraz SP nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach, drugie miejsce dla szkół: ZS nr 3 Ropczyce ( Czekaj) oraz SP nr 6 Ropczyce (Witkowice), trzecie miejsce dla szkół SP nr 5 im. Seweryna Udzieli Ropczyce oraz SP w Niedźwiadzie Górnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, natomiast opiekunowie podziękowania wręczane przez pana burmistrza Bolesława Bujaka, księdza proboszcza Stanisława Mazura oraz panią Teresę Rachwał, wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej. Nad bezpieczeństwem uczestników gry miejskiej czuwały służby policji i pogotowia ratunkowego.

                Wszystkim drużynom należą się słowa uznania, ponieważ poziom wiedzy i umiejętności był bardzo wyrównany. Z pewnością była to znakomita zabawa, która pozwoliła na poznanie naszego miasta zupełnie z innej strony! Zgodnie z przesłaniem i testamentem duchowym księdza Jana Zwierza: „Kochajcie swoje miasto, uczcie się jego historii”. 

                   Nad zadaniami na punktach kontrolnych i redagowaniem karty drużyny czuwała pani Agnieszka Marciniec. Zadaniami sportowymi, wręczeniem nagród  i przebiegiem gry kierował pan Mariusz Wiśniewski. Dyplomami  i organizacją punktów kontrolnych zajęła się   pani Katarzyna Żurek, zaś zredagowaniem zaproszeń i poprawnością  stylistyczną – pani Joanna Szeliga. Pomoc w  punktach kontrolnych została powierzona  paniom: Dorocie Pazdan i Joannie Wronie, a opiekę nad naszymi reporterami sprawował  pan Piotr Sroka.           
                    Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w realizację gry miejskiej na terenie miasta Ropczyce. Są to: Patryk Bryk, Jakub Cieśla, Julia Rachwał, Alicja Marć, Aleksandra Staroń, Amelia Ożóg, Alicja Rachwał, Klaudia Ochab, Maksymilian Ochab, Krystian Stachnik, Bartosz Cieśla oraz Amelia Kisiel, Wiktoria Stachnik i Wiktor Grabowy.

             

             

             

          • „NAUCZCIE DZIECI GRAĆ W SZACHY, A O ICH PRZYSZŁOŚĆ MOŻECIE BYĆ SPOKOJNI” Paul Mopsy.

          • O korzyściach płynących z gry w szachy można by pisać bez końca. Szachy rozwijają  logiczne myślenie, pamięć  i koncentrację. Wpływają także na aktywność twórczą dzieci, bowiem podczas gry, dziecko samo planuje rozwój wydarzeń na szachownicy i  ponosi za nie  odpowiedzialność.

            Szachy wyrabiają także ambicje stawiania przed sobą wyzwań, a przede wszystkim gotowość do  wysiłku i poświęceń dla  osiągnięcia celu. Z analizy badań przeprowadzonych przez  fundację szachową wynika, że gra w szachy powoduje zwiększenie szybkości czytania ze zrozumieniem oraz rozwija zdolności matematyczne. Stwierdzono również, że  dzieci grające w szachy łatwiej znoszą porażki. Zazwyczaj ponownie próbują rozwiązać problem i robią to do skutku, gdy tymczasem rówieśnicy nie grający, rezygnują bądź obniżają sobie poprzeczkę.

            Biorąc pod uwagę te niezliczone korzyści, jakie niesie za sobą ta „królewska gra”, w naszym przedszkolu realizowano program „Szachowa Kraina”. Finałem naszych szachowych zajęć był I Przedszkolny Turniej Szachowy, który odbył się na terenie szkoły
            w dniu 21 czerwca 2022 roku.

          • Piknik

          • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach  zaprasza wszystkich mieszkańców na piknik rodzinny pod nazwą „Moje Rodzinne Miasto Ropczyce”, rozpoczęcie pikniku dnia 19 czerwca o godz. 15oo.

             

          • Wyjazd do FlyParku w Rzeszowie

          • bliżał się Dzień Dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej bardzo chcieli pojechać do FlyParku w Rzeszowie. Do wyjazdu doszło 30 maja 2022r.

            W strojach sportowych oraz skarpetach antypoślizgowych weszli do dużej hali, w której można było zobaczyć wiele trampolin, zjeżdżalni i innych atrakcji.

            Zabawa rozpoczęła się od rozgrzewki pod okiem instruktora pracującego w parku trampolin.

            Później uczniowie rozbiegli się po hali i korzystali z różnych atrakcji: trampolin, basenów
            z gąbkami, ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni, torów przeszkód. Największą atrakcją cieszyło się rodeo, gdzie próbowali utrzymać się na grzbiecie poruszającego się byka.

            Dzieci bardzo aktywnie spędziły dwie godziny. Dobra zabawa i uśmiech na twarzy nie opuszczały ich nawet na chwilę. Z wyjazdu wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

          • ZAKOPANE – W KRAINIE OSCYPKA

          •          Czerwiec to czas wycieczek szkolnych. Wprawdzie przez ostatnie dwa lata naszą szkolną tradycję zaburzyła pandemia, ale w tym roku mogliśmy wreszcie powrócić do tego zwyczaju.

                     W poniedziałkowy poranek 13 czerwca 2022r. 45 uczniów i uczennic naszej szkoły udało się  wraz z opiekunami na dwudniową wycieczkę do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Dzięki pani Joannie Szwedo-Nowakowskiej, która zorganizowała wyjazd, pozyskując środki finansowe z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”, wpłaty na pokrycie kosztów wycieczki nie obciążyły zbytnio kieszeni naszych Rodziców.

                      Już o godzinie 8.00 byliśmy w Starym Sączu i zwiedziliśmy tutaj ołtarz papieski. To jedna z niewielu takich budowli w Polsce. Jest ona pamiątką po wizycie Ojca Świętego Jana Paweł II w Starym Sączu. Wtedy to, w dniu 16 czerwca 1999 roku, Papież kanonizował błogosławioną Kingę. Następnie udaliśmy się do klasztoru sióstr Klarysek, który okazał się równie ciekawym miejscem dla uczniów ze szkoły Świętego  Jana Pawła II.

                        Kolejnym punktem naszej podróży była Dolina Kościeliska, której uroki podziwialiśmy już z naszym przewodnikiem. Nasz podziw budził również
            i przewodnik, który był świetnie przygotowany do przejścia trasy dostosowanej do naszych możliwości. Na postojach bardzo interesująco opowiadał zarówno
            o przyrodzie, jak i o zwyczajach i tradycjach góralskich. Poznaliśmy metody wyrobu oscypka - wędzonego, owczego sera wytwarzanego głównie na Podhalu. Uczestniczyliśmy również w lekcji muzyki – przewodnik zaprezentował nam tradycyjne instrumenty góralskie: fujarkę, piszczałkę, róg i dudy, na których ku naszemu zaskoczeniu też zagrał. Kierując się do Wąwozu Kraków, mieliśmy nadzieję na przejście Smoczą Jamą, jednak warunki atmosferyczne nie pozwoliły na to w tym dniu.

                         W drodze do miejsca noclegowego zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Jest to rzymskokatolickie sanktuarium   maryjne, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku.

                     Dzięki wyrozumiałości naszych opiekunów śniadanie w drugim dniu wycieczki było o 8.45, więc mieliśmy wystarczającą ilość czasu na regenerację sił. Ten drugi dzień spędziliśmy na intensywnym zwiedzaniu miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć  Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma i Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego (Filia Willa Koliba).

                     W tym dniu byliśmy też na Bachledówce. Jest to wzgórze we wsi Czerwienne – jedno z najlepszych miejsc widokowych w tym regionie Polski. Tu zwiedziliśmy klasztor Paulinów i Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Panoramę Tatr podziwialiśmy
            z Polany Szymoszkowej.

                     Odwiedziliśmy też Cmentarz zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Pierwotnie był on miejscem pochówku mieszkańców Zakopanego i okolic. Były tu grzebane bliżej nieznane osoby młode, ofiary wypraw w Tatry lub chorzy zmarli na gruźlicę. 
            W roku 1889 roku na cmentarzu tym został  pochowany dr Tytus Chałubiński, niezwykle zasłużony dla Zakopanego, powszechnie znany i darzony wielkim poważaniem lekarz.
            Ostatnim punktem naszej wycieczki były Krupówki, czyli reprezentacyjna ulica w Zakopanem i zarazem najsłynniejszy deptak w Polsce.

                       Bardzo dziękujemy naszym opiekunom: paniom Teresie Rachwał,  Agnieszce Marciniec, Joannie Wronie oraz panu  Piotrowi Sroce za czas spędzony wspólnie z nami.

             

          • Wyjazd do Energylandii

          •   W dniu 10 czerwca klasy 8a, 8b oraz kilka osób z klasy 7 b wzięły udział w wycieczce do największego Parku Rozrywki w Zatorze. Wraz z naszymi opiekunami p. Ewą Kurnytą oraz p. Piotrem Sroką wyruszyliśmy wcześnie rano, aby zdążyć na otwarcie. Emocje sięgnęły zenitu kiedy naszym oczom ukazał się widok najwyższych i najbardziej imponujących atrakcji. Niektórzy byli tak przejęci tym faktem, że nie chcieli nic jeść podczas podróży autobusem. Gdy dotarliśmy na miejsce każdy z nas miał wolny czas na odkrywanie niesamowitych zakątków Energylandii. Co odważniejsi udali się na Zadrę, czyli na najwyższą na świecie kolejkę hybrydową oraz Hyperion. Oczywiście to nie był koniec atrakcji które na nas czekały. Oprócz dwóch wcześniej wymienionych korzystaliśmy z wielu innych fantastycznych punktów dla miłośników adrenaliny. Na szczęście dla tych co lubią spokojniejsze przejażdżki oraz amatorów spacerowania nie zabrakło też atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Smoczy Gród, który przeniósł nas w klimat średniowiecznego miasteczka. Fani motoryzacji szukających  silnych wrażeń mogli obejrzeć  pokaz kaskaderski z udziałem samochodów oraz motocykli.

               Ten wyjazd na długo zapadnie nam w sercu i pamięci. Emocjom oraz radości nie było końca. Liczymy, że jeszcze raz odwiedzimy to miejsce.